Studenti (GEN42)

Hledej s námi odpovědi na otázky zítřka!

AKCE

Chcete se zapojit do zajímavých aktivit, ale nevíte, kde a kdy se konají? Nezoufejte, stačí navštívit náš kalendář akcí, kde si každý najde něco pro sebe.

KALENDÁŘ AKCÍ
KOMUNITA

Společně jde všechno lépe. Ať už si chcete jen popovídat, najít lidi do svého týmu nebo hledat odborné informace, máme pro vás místo. Navštivte náš komunitní discord!

KOMUNITNÍ DISCORD
MENTORING

Každý občas potřebuje poradit, ať už jde o to, jak si vybrat školu, jak přednášet nebo jak začít s výzkumným projektem. S tím vším jsme vám schopni poradit.

PŘEHLED MENTORŮ

Budujeme komunitu a bez tebe to nepůjde!

Projekt Generace42 propojuje mladé lidi se zájmy napříč obory, kteří se chtějí dále rozvíjet. Pořádáme besedy s mladými vědci a techniky, workshopy na rozšíření odborných dovedností či zvládání studia a také neformální setkání.

ČLÁNKY GENERACE42

Úspěšný první rok projektu Generace42

Co všechno jsme za poslední rok v Generaci42 prožili? Dozvíte se v tomto článku!

Read more

Metodiky: Souhvězdí

Materiály ke kreativní vesmírné aktivitě.

Read more

Ako prežiť skúškové

Pridajte sa a zistite, ako ostať aj pri učení v psychickej pohode!

Read more

MENTOŘI

Naši mentoři vám rádi poradí s výběrem budoucí kariéry, vysoké školy i volnočasových aktivit. Mají zkušenosti z mnoha vědeckých oborů a odvětví. Stačí se jen zeptat! 

Bc. Beáta Plaskurová

Vedení i předávání znalostí
Matematika, Fyzika, Astronomie
Základní škola 5.-9., Střední škola

Študujem optiku na MFF UK. Baví ma objavovanie sveta, skúmanie jeho zákonitostí. Okrem toho sa však o svoje vedomosti veľmi rada delím. Vzdelávaniu sa venujem už 8 rokov – či už vo forme doučovaní, prednášok a workshopov na školách, alebo podieľaní sa na rôznych súťažiach. Spolu môžeme objavovať svet fyziky, astronómie či matematiky. Teším sa na teba! 


Samuel Amrich

Předávání znalostí
Matematika, Programování, Fyzika, Elektrotechnika

Základní škola 5.-9., Střední škola

Už od detstva ma lákala veda. Aktuálne študujem na Matfyz v Prahe, kde končím bakalársky stupeň a pokračujem v štúdiu astrofyziky. Zároveň sa venujem výskumu spojeného s vesmírnym počasím. Medzi moje záľuby patrí astrofotografia, práca s elektronikou, čítanie a bicyklovanie. Ako mentor sa pokúsim s vami pracovať na úrovni, ktorá vás bude posúvať ďalej. Určite to nebude iba šprtanie sa vzorcov, ale môžete očakávať aj fyziku z tej úžasnejšej stránky.

Soňa Kernerová

Vedení i předávání znalostí
Doprava a urbanismus
Základní škola 5.-9., Střední škola

Momentálně studuji první ročník inženýrského studia na Fakultě Dopravní ČVUT. Z obecného zájmu o techniku se u mě nakonec vyvinulo okouzlení tímto oborem, zejména z důvodu jeho komplexnosti, nutnosti brát v potaz lidského činitele a jeho každodenního využití. A neměnila bych! Je doprava jedním z oborů o kterých přemýšlíš? Chceš si jen popovídat o konceptu města krátkých vzdáleností? Nebo jak se doprava dá řešit a ovlivňovat i ve tvém každodenním životě? Dej mi vědět!

Kateřina Sochorová

Vedení
Chemie, Biologie
Základní škola 5.-9., Střední škola

„V současné době studuji přeshraniční bakalářské studium v angličtině s názvem Biological Chemistry. Na gymnáziu jsem se zúčastnila různých soutěží a mimoškolních aktivit a dlouho jsem přemýšlela nad tím, kterým směrem se vydám. Díky několika lekcím, soutěžím, ale také mnoha setkáním se staršími spolužáky jsem se nakonec rozhodla pro obor biochemie. Nevíš si rady, jak si vybrat svůj obor? Víš, co tě opravdu zajímá a baví? Možná se jen chceš dál rozvíjet a zjišťovat své možnosti? Neboj se mi napsat o svých váháních, třeba společně najdeme cestu…“

Jakub Nagy

Předávání znalostí
Programování, IT, Elektrotechnika
Střední škola

Som ešte študentom strednej školy, ale mám skúsenosti s prácou pre firmy, neziskovky, vládu a dokonca aj pre armádu. Vediem 20-členný študentský startup venujúci sa vývoju ultraľahkých stratosférických sond. Venujem sa technickým častiam (programovanie, elektronika, mechanika) aj biznisovým častiam (statégia, manažment, sales, marketing). Kontaktovať ma môžete na ktorúkoľvek z týchto tém. Moje najsilnejšie oblasti sú ale vývoj obvodových dosiek (PCB), vývoj frontendu (React, TWIG, SASS, UI/UX) a vývoj firmvéru (C/C++).

Eliška Trampotová

Vedení
Chemie, Biologie
Základní škola 5.-9., Střední škola

V současné době studuji třetí ročník oboru molekulární biologie a biochemie organismů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Po zkušenosti s Expedicí Mars jsem se ve čtrnácti letech definitivně rozhodla, že ve svém budoucím povolání půjdu cestou vědy. Přes fascinaci fyzikou jsem nakonec zjistila, že nejlépe se cítím v molekulárně biologické laboratoři. Přemýšlíš nad podobným oborem a máš otázky? Nebo jej již studuješ, nevíš si s něčím rady a hodilo by se ti popovídat si s o pár let starší spolužačkou? Neváhej mě kontaktovat, ráda ti budu k dispozici!

Vybral sis svého MENTORA?